Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou trpí více než 40 tisíc Čechů. Na moderní léčbu dosáhne jen zlomek z nich. Pomoci by měl pacientský registr a nové biosimilární léky.

24. leden 2017 – Tiskové zprávy

Praha, 24. ledna 2017 – Crohnova choroba a ulcerózní kolitida patří mezi tzv. idiopatické střevní záněty. Mezi symptomy těchto onemocnění patří velké bolesti břicha a časté průjmy. Současná medicína bohužel stále nezná příčiny, které nemoci způsobují. U mnoha pacientů by měla být indikována moderní biologická léčba, u níž ovšem roční náklady na léčbu přesahují 300 000 Kč. Podle údajů z nového registru přitom moderní biologickou léčbu dostává pouze 11 % pacientů. Možné řešení nabízejí stejně účinné, ale cenově dostupnější biosimilární léky. Mezi léty 2013 až 2016 díky nim dosáhlo na moderní léčbu o téměř polovinu více pacientů a biosimilární léky dnes užívá 1 200 z nich.

Nevyléčitelné nemoci

 V České republice trpí idiopatickými střevními záněty více než 40 tisíc pacientů a jejich počet stále roste. Nevyléčitelné nemoci, které se objevují zejména u mladých lidí, pacientům zásadním způsobem komplikují osobní i profesní život: „Nemoci postihují často mladé lidi v klíčovém období života, kdy se rozhodují o své budoucnosti, hledají si partnery a zároveň sami sebe. Onemocnění zásadně vstupuje do jejich života a limituje je,“ říká PhDr. Martina Pfeiferová, předsedkyně pacientské organizace Pacienti IBD.

Její slova potvrzuje i Ing. Veronika Hanzlíková, která ulcerózní kolitidou trpí již od druhého ročníku vysoké školy: „V roce 2005 se mi zánět v tlustém střevě rozšířil po celé jeho délce. Skloubit studium a urputné průjmy, které mě nutily k návštěvě toalety někdy i třicetkrát denně, nebylo jednoduché. Byla jsem podvyživená a měla opuchlý obličej po kortikoidní léčbě.“

Léčbu může zkvalitnit nový registr

 Léčbu by měl zkvalitnit vůbec první registr pacientů s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou v České republice. Ten byl založen v roce 2016 a jeho cílem je především zvýšení dostupnosti léčivých přípravků: „Registr pomůže jak pacientům, tak lékařům. V současné době je v něm evidováno přibližně 2 000 lidí. Díky takto početným klinickým databázím budeme časem schopní identifikovat tu skutečně nejúčinnější léčbu a zároveň podpoříme personalizovanou medicínu,“ vysvětluje předseda České gastroenterologické společnosti (ČLS) prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc

 Nákladná léčba

Pro řadu pacientů s idiopatickými střevními záněty často představuje řešení až moderní biologická léčba, která vede k okamžitému ústupu klinických obtíží a významně zlepšuje kvalitu života u téměř 90 % nemocných. Velmi vysoká cena této léčby ale způsobuje, že v České republice se jí včas dočká pouze 11 % nemocných z více než 40 000 pacientů, ačkoli v západní Evropě je to zhruba třetina všech pacientů.

Jen základní vyšetření a konvenční léčba stojí ročně takřka sto tisíc korun. V případě nasazení biologické léčby pak roční náklady na pacienta překročí částku tři sta tisíc a je-li nutný chirurgický zákrok, blíží se roční náklady půl miliónu korun,“ doplňuje Martina Pfeiferová.

Biologická léčba je vyhrazena pro nejtěžší pacienty, tj. pro ty, kteří ztratili odpověď na konvenční léčbu. Bohužel, většina nemocných s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou patří do skupiny těžkých pacientů, kterým nemoc zásadně ovlivňuje kvalitu jejich života, a proto je potřeba zavedení biologické léčby velmi vysoká. Připomínám, že v současné době evidujeme již přibližně 18 000 pacientů s Crohnovou chorobou a 22 00 pacientů s ulcerózní kolitidou“ říká prof. Lukáš.

Nové biosimilární léky

Možné řešení situace nabízejí biosimilární léčivé přípravky. Ty jsou stejně účinné a bezpečné jako originální biologická terapie, ale vzhledem k tomu, že přicházejí na trh až po vypršení patentu originálních léků, jsou pro pacienty i stát finančně mnohem dostupnější.

Jsem přesvědčen, že stejnou roli, jakou mají generika u malých molekul, sehrají i biosimilární léčiva, což povede k zlepšení dostupnosti léčby, zejména díky významnému snížení ceny,“ říká prof. Lukáš

Stejného názoru je i výkonný ředitel České asociace farmaceutických firem (ČAFF) Martin Mátl. „Nové biosimilární přípravky na našem trhu významně zvyšují dostupnost moderní léčby u pacientů s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou. V tuto chvíli jsou biosimilární infliximaby podávány u 40 % pacientů léčených infliximabem a předpokládáme, že v roce 2017 se toto číslo zvýší až na více než 50 %.

 Podle Mátla je v současnosti v ČR registrováno víc než 20 biosimilárních přípravků s 8 různými účinnými látkami pro léčbu celé řady onemocnění. Biosimilars kromě jiného představují také možnost pro lékaře, jak pacientům nabídnout nejvýhodnější léčbu, a to bez jakýchkoliv limitací. Plátcům pak nabízejí alespoň částečnou možnost, jak se vypořádat s výzvou rostoucích nákladů na biologické léky.

 

Více informací:

 Viktor Chvátal, FleishmanHillard

Email: chvatal@fleishman.com, tel.: 774 126 366

 Každý druhý lék, který denně pomáhá pacientům v České republice, dodávají firmy sdružené v České asociaci farmaceutických firem (ČAFF). Asociace sdružuje 22 hlavních výrobců generických a biosimilárních léků, kteří  v České republice zaměstnávají více než 4 400 lidí a každoročně dodají  na trh v průměru 119 miliónů lékových balení. Všechny členské firmy a jejich zaměstnanci se ve své práci řídí Etickým kodexem ČAFF, který je v mnoha ohledech přísnější než příslušná legislativa. Hlavním cílem ČAFF je zajišťovat maximální dostupnost léků pro pacienty v ČR  a udržitelnost zdravotního systému.